Zadnja događanja
Utorak, 22. Kolovoz 2017 Muzej Novalja Pregleda: 160

Ispričat ću ti priču

U Gradskom muzeju Novalja otvorena je izložba pod imenom "Ispričat ću ti priču" autorice Timke Alihodžić, kustosice Arheološkog muzeja Zadar. Postav izložbe je zanimljiv i bogat te ga prati isti takav katalog.
Jedna od vitrina s replikama namijenjena je osobama slabijeg vida te eksponate mogu dodirivati i pročitati dio objašnjenja napisanog Brailleovim pismom.
Priča tj. više njih su vezane za grobne nalaze pronađene na velikoj nekropoli u Zadru, antičkom Iaderu 2005 tj. 2006 godine. Među više od 3000 grobova samo 300tinjak nisu iz antike.
Autorica Timka Alihođić ispričala je mnogobrojnoj zainteresiranoj publici priču o nalazima iz 4 groba na temelju kojih se može zaključiti više o životu pokojnika i vjerovanju u zagrobni život.
Svakako posjetite ovu vrlo bogatu i poučnu izložbu koja će biti postavljena u Gradskom muzeju Novalja do 04.09. ove godine. Ulaz je slobodan a radno vrijeme od 9 do 13 i od 18 do 22 svakog dana u tjednu osim nedjelje kad muzej radi samo u popodnevnim satima.

Galerija slika: Ispričat ću ti priču