Subota, 01. Kolovoz 2015 Muzej Novalja Pregleda: 1583

Otvorenje izložbe Vesne Karavanić "Uvik mi pričaš"

U Gradskom muzeju Novalja otvorena je 1. samostalna izložba fotografija Vesne Karavanić, članice Foto kluba "Pag", pod nazivom "Uvik mi pričaš...".
Riječ je o šezdesetak fotografija koje pričaju priču o otoku, gradu, moru, kamenu, ljudima, ovčicama, čipki na način kakvim ga ona vidi i doživljava.
O autorici i ovoj izložbi uvodnu riječ dala je Vesna Denona,ravnateljica muzeja i navela kako se iz ovih fotografija vidi koliko se Pag i autorica vole.
Izložbu je otvorio Ante Dabo, gradonačelnik Novalje te zahvalio autorici na fotografijama našeg otoka kroz koje se osjeti velika količina emocija.
Vesna Karavanić se zahvalila ravnateljici Vesni Denona koja je motivirala za postavljanje samostalne izložbe, kolegama iz Foto kluba "Pag" te posebno Ivanu Šuprahi koji je nesebično pomogao u izboru fotografija.
O samoj izložbi autorica je kazala: "Fotografije,nastale kroz nekoliko proteklih godina, otvaraju mnoge skrivene ljepote kojih mnogi od nas nisu ni svjesni. Svaki trenutak nosi svoju posebnost, prolaznost i ljepotu. U svaku fotografiju pretočila sam svoje emocije, a moja nada je da će ih posjetitelji barem djelom osjetiti."
Vesna Karavanić, po zanimanju novinarka , bavi se fotografiranjem nekoliko godina. Jedan je od inicijatora stvaranja Foto kluba "Pag" te redovito izlaže svoje fotografije na godišnjoj, već tradicionalnoj izložbi "Ćutin otok svoj..." te na izložbi "Paška čipkarica". Imala je zajedničku izložbu naziva "Iz duše u dušu" sa slikaricom Anom Miletić, a posljednjih godina njezine fotografije se mogu vidjeti na izložbama "Otoki more" te "Otočni fotografi". Nekoliko fotografija izložila je na različitim izložbama u Zagrebu i Slavonskom Brodu.
Izložba će biti otvorena do 20. kolovoza.

Galerija slika: Otvorenje izložbe Vesne Karavanić "Uvik mi pričaš"

Ispričat ću ti priču "terravita" Tvrtko maras " reverzibi ... Noć muzeja Srebro i zlato srednjega ... "ćutin otok svoj" Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ... Svjetski dan voda world ... Izložba radova dominika ...