Subota, 03 Kolovoz 2013 Gradski Muzej Novalja Pregleda: 597

Izložba instalacija i nakita - Carlos Bellante

U Gradskom muzeju Novalja otvorena je izložba instalacija i nakita Carlosa Ignacia Bellantea pod nazivom Iz baula.

Carlos Bellante, Argentinac rodom, već dugi niz godina živi u Hrvatskoj gdje je zasnovao obitelj, a ljeti na novaljskoj šetnici prodaje svoj jedinstveni nakit i skulpturalne reljefe.

U svojim radovima koristi predmete koji su izgubili svoju prvotnu namjenu, i nalazi im neku drugu. Svoje ''slike'' izvodi u mesingu ili bakru uz patinu koja asocira na tirkiz mora i zapravo je cijela izložbe ''morska i otočna''.

Mnogobrojne goste pozdravila je ravnateljica muzeja Vesna Denona koja je napomenula da u Gradskom muzeju već odavno nije bila postavljena tako zanimljiva izložba, a o izloženim radovima govorila je Nataša Stanić Bellante, autorova supruga.

Ovo je autorova treća samostalna izložba a može se razgledati do 29. kolovoza.

Galerija slika: Izložba instalacija i nakita - Carlos Bellante

Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ... Svjetski dan voda world ... Izložba radova dominika ... Izložba kamen priča prič ... Izložba ulja na platnu d ... Izložba instalacija i na ... Izložba crteža novaljsko ... Izložba ćutin otok svoj 4 Izložba u gradskom muzej ...