Ponedjeljak, 06. Srpanj 2015 Muzej Novalja Pregleda: 717

Otvorenje izložbe Marine Perković i Zlatka Zoldoša

03.07. s početkom u 20 i 30 u Gradskom muzeju Novalja otvorena je izložba radova Marine Perković i Zlatka Zoldoša.
Akademska slikarica M.Perković, rodom iz Gospića i adresom stanovanja u Splitu, predstavila se novaljskoj publici svojim grafikama po uzoru na D. Hockneya, crtežima u olovci te uljima od kojih su neka protkana koncem umjesto potezima kistom. Izložba je nazvana „U traženju“ i druga je samostalna izložba autorice koja radi u Solinu gdje vodi likovnu radionicu za djecu s posebnim potrebama.
Zlatko Zoldoš, rodom iz Zagreba i s mjestom boravka na Potočnici, predstavio se publici svojim uljima i neobičnim i zanimljivim predmetima od kombinacije kamenja, školjaka i ovčjeg krzna. U izložbi koju je nazvao „Pag – boje jednog otoka“ predstavlja slike s motivima maslina, mora, bogatog otočnog raslinja i domaćeg čovjeka koji se već stoljećima bori i opstoji na našem surom otoku.
Zlatko Zoldoš nema formalnu likovnu naobrazbu (iako ga je nekoliko godina vodio poznati hrv. slikar Ivan Filakovac) i u više navrata je izlagao u Frankfurtu gdje je proveo većinu radnog vijeka. Ovo mu je prva samostalna izložba.
Mnogobrojnu publiku pozdravila je ravnateljica GM Novalja, Vesna Denona, a zatim i sami autori.
Izložba će biti postavljena do 30.07. ove godine.

Galerija slika: Otvorenje izložbe Marine Perković i Zlatka Zoldoša

Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ... Svjetski dan voda world ... Izložba radova dominika ... Izložba kamen priča prič ... Izložba ulja na platnu d ... Izložba instalacija i na ... Izložba crteža novaljsko ... Izložba ćutin otok svoj 4 Izložba u gradskom muzej ...