Srijeda, 13. Studeni 2013 Gradski Muzej Novalja Pregleda: 655

Izložba radova Dominika Škunce

U Gradskom muzeju Novalja postavljena je izložba grafika arhitekta, grafičara, slikara i kipara Dominika Škunce u spomen na ovog vrsnog i svestranog umjetnika novaljskog podrijetla.

Rođen u Novalji 1939. Dominik je odmalena pokazivao sklonost likovnosti, a taj talent je počeo razvijati u gimnazijskim danima u Pazinu pod paskom likovnog pedagoga V. Fugošića.

Od 1962 se našao u Parizu gdje je svoj talent i poticaj za likovno usmjerio prema arhitekturi te se u jednom studiju zaposlio kao crtač početnik. U svom likovnom samonaukovanju autor radi brojne portrete po sjećanju, ali i slika uljanim bojama. Istovremeno se bavi i kiparstvom, najvećim dijelom izrađujući plitke reljefe i stilizirane kipove u sadri.

Nakon upisanog studija arhitekture u Versaillesu 1974, Dominik prvi put samostalno izlaže na Montmartru. U dugogodišnjoj i plodnoj karijeri bavio se i izradom ikona, kaligrafija i kaligrama u obliku zoomorfnih likova sastavljenih od naziva životinja, te grafikama.

Dominik Škunca je najveći dio života proveo u Francuskoj, u gradu Marly le Roi, gdje je i preminuo 2011. godine.

Pozivamo sve koji 2008 g. nisu pogledali ovu izložbu da to sad naprave. Uz izložbu se može kupiti i monografija renomiranog likovnog kritičara Antuna Travirke koja je izdana i predstavljena uz izložbu.

Galerija slika: Izložba radova Dominika Škunce

Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ... Svjetski dan voda world ... Izložba radova dominika ... Izložba kamen priča prič ... Izložba ulja na platnu d ... Izložba instalacija i na ... Izložba crteža novaljsko ... Izložba ćutin otok svoj 4 Izložba u gradskom muzej ...