Museum Novalja | Insel Pag | Kroatien

Veranstaltungen im Jahr 2018
Utorak, 20. Lipanj 2017 Muzej Novalja Pregleda: 39

Srebro i zlato srednjega vijeka

U petak, 9. lipnja u Gradskom muzeju Novalja otvorena je izložba „Zlato i srebro srednjeg vijeka u Arheološkom muzeju Zadar“. Izložba je dio projekta kojim su obuhvaćeni matični arheološki muzeji u Zagrebu, Splitu, Zadru te Puli i Osijeku a koji je započeo u studenom 2014 istovremenim otvorenjem izložbi u Zagrebu, Splitu i Zadru.
Ovim projektom se željelo javnosti prikazati i protumačiti odabrane predmete hrvatske kulturno-povijesne baštine pohranjene u srednjevjekovnim zbirkama hrvatskih arheoloških muzeja. Među izlošcima su dijelovi nakita, fibule i sl. a najvažniji su novaljski relikvijar i set nakita pronađen u grobu mlađe ženske osobe nazvane „Mala od Caske“ na utvrdi Sveti Juraj iznad arheološkog nalazišta Caska.
Na otvorenju su govorili dr. sc. Jakov Vučić, ravnatelj Arheološkog muzeja u Zadru te prof. dr. sc. Ratomir Jurić, savjetnik u istom muzeju. Prof. Jurić je autor izložbe i kataloga koji je izdan uz nju a može se nabaviti u našem muzeju zajedno sa suvenirom, replikom čuvenog novaljskog relikvijara.
Na samom početku nazočne je pozdravila ravnateljica muzeja Vesna Denona a izložbu je otvorio gradonačelnik grada Novalje Ante Dabo.
Izložba će biti postavljena do kraja ovog mjeseca i valja ju svakako pogledati .

Galerija slika: Srebro i zlato srednjega vijeka

"geometrija" i "svašta n ... "ćutin otok svoj" Ispričat ću ti priču "terravita" Tvrtko maras " reverzibi ... "ćutin otok svoj" Noć muzeja Srebro i zlato srednjega ... Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ...