Utorak, 22. Kolovoz 2017 Muzej Novalja Pregleda: 163

Ispričat ću ti priču

U Gradskom muzeju Novalja otvorena je izložba pod imenom "Ispričat ću ti priču" autorice Timke Alihodžić, kustosice Arheološkog muzeja Zadar. Postav izložbe je zanimljiv i bogat te ga prati isti takav katalog.
Jedna od vitrina s replikama namijenjena je osobama slabijeg vida te eksponate mogu dodirivati i pročitati dio objašnjenja napisanog Brailleovim pismom.
Priča tj. više njih su vezane za grobne nalaze pronađene na velikoj nekropoli u Zadru, antičkom Iaderu 2005 tj. 2006 godine. Među više od 3000 grobova samo 300tinjak nisu iz antike.
Autorica Timka Alihođić ispričala je mnogobrojnoj zainteresiranoj publici priču o nalazima iz 4 groba na temelju kojih se može zaključiti više o životu pokojnika i vjerovanju u zagrobni život.
Svakako posjetite ovu vrlo bogatu i poučnu izložbu koja će biti postavljena u Gradskom muzeju Novalja do 04.09. ove godine. Ulaz je slobodan a radno vrijeme od 9 do 13 i od 18 do 22 svakog dana u tjednu osim nedjelje kad muzej radi samo u popodnevnim satima.

Galerija slika: Ispričat ću ti priču

Ispričat ću ti priču "terravita" Tvrtko maras " reverzibi ... Noć muzeja Srebro i zlato srednjega ... "ćutin otok svoj" Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ... Svjetski dan voda world ... Izložba radova dominika ...