Nedjelja, 23. Kolovoz 2015 Muzej Novalja Pregleda: 851

Otvorenje izložbi Marine Kavur i Marine Tagliavini

U subotu 22.08 u Gradskom muzeju Novalja otvorene su izložbe dviju autorica.
Marina Kavur iz Zagreba predstavila se svojim akrilicima i uljima na platnu u izložbi koju je nazvala „Trenutak“, dok je Marina Tagliavini iz Milana izložila svoje akrile, akvarelirane crteže tušem i keramiku, tj. radove u glini u izložbi koju je nazvala „Energia del vuoto“.
Marina Kavur je biolog i ekolog te radi sa studentima na Prirodoslovno matematičkom fakultetu. Iako slika tek dvije godine, njeni radovi odaju zrelost i veliku umješnost u izvedbi.
O radu i radovima autorice govorio je slikar Vladimir Ankin Vrljić, mentor ove izložbe i voditelj likovne radionice koju je pohađala gđa. Kavur.
Gđa. Tagliavini je slikarica, kiparica, pjesnikinja,urednica i voditeljica radio emisija, ali prvenstveno pedagog. Vodila je mnogo likovnih radionica za djecu i izlagala njihove radove. Autorica je objasnila što je za nju energija praznine: „Praznina predstavlja gotovo ukupnost cijelog svemira. Materija čini vrlo mali dio svemira, sve ostalo je prazno. Ali, upravo zahvaljujući ovoj praznini,elementarne čestice se mogu kretati kroz beskrajni prostor koji ih okružuje; postoji kontinuirani protok energije koja prolazi kroz tu prazninu.
U svojim slikama sam htjela predstaviti tu energiju u ogromnom univerzumu i nadam se da će je gledatelj moći osjetiti i u sebi. To je kreativna energija koja pripada svima nama i koju svatko može izraziti na način koji osjeća kao svoj vlastiti“.
Objema autoricama ovo je prva samostalna izložba na čemu im je srdačno čestitala ravnateljica Gradskog muzeja, prof. Vesna Denona.
Nakon otvorenja mnogobrojni posjetitelji zadržali su se u ugodnom druženju.
Izložba će biti otvorena do 11.09 i može se besplatno razgledati u radnom vremenu muzeja od 9 – 13 ujutro i od 18 – 22 uvečer svakog dana u tjednu osim nedjelje.

Galerija slika: Otvorenje izložbi Marine Kavur i Marine Tagliavini

Izložba fotografije "put ... Otvorena izložba antona ... Natječaj za prijem u slu ... Financijski izvještaj gr ... Otvorena izložba branke ... Otvorenje izložbi marine ... Najava izložbi Otvorenje izložbe vesne ... Otvorenje izložbe marine ... Izložba radova marine pe ... Europska noć muzejasvjet ... "ćutim otok svoj" Financijski izvještaj gr ... Noć muzeja Hidden treasure of novalja Izložba fotografija ivan ... Otvorenje izložbe fotogr ... Zbirka starih razglednic ... Otvorenje izložbe božida ... Izložba darke šćerbe haupt Izložba valentine marek Izložba valentine marek Knjižnica gradskog muzeja Snimanje dokumentarnog s ... Otvorenje izložbe iris b ... Nova zbirka u gradskom m ... Otvaranje izložbe Izložba "ćutin otok svoj ... Najava izložbene sezone ... Obilježen međunarodni da ... Posjet djece iz vrtića " ... Izložba fotografija voda ... Svjetski dan voda world ... Izložba radova dominika ... Izložba kamen priča prič ... Izložba ulja na platnu d ... Izložba instalacija i na ... Izložba crteža novaljsko ... Izložba ćutin otok svoj 4 Izložba u gradskom muzej ...