Museum Novalja | Insel Pag | Kroatien

Zadnja dogaðanja
Srijeda, 26. Srpanj 2017 Muzej Novalja Pregleda: 60

"Terravita"

U Gradskom muzeju Novalja otvorena je izložba ukrajinskog umjetnièkog para, Ire i Tarasa Dzindre, pod nazivom Terravita. Ira Dzindra izlaže ulja na platnu i akrile a Taras dekorativne i uporabne predmete od puhanog stakla.

Terravita je umjetnièki projekt kojim umjetnici nastoje svratiti pozornost na to kako je ranjiv naš planet a tema mu je nesigurna i zamršena veza umjetnosti i paradigme življenja modernog èovjeka na Zemlji u vrijeme aktivne transformacije svijeta oko nas.

Na otvorenju su govorili gosp. Marin Lerga, predsjednik udruge ''Bila Hrvatska'' koja promièe kulturnu i inu ukrajinsko –hrvatsko-poljsku suradnju, ravnateljica muzeja prof. Vesna Denona te autori.

Izložba æe biti postavljena do 19. srpnja 2017.g. pa vas pozivamo da je svakako doðete pogledati. Ulaz je besplatan.

Galerija slika: "Terravita"